Eura CD-26A2 Czujnik czadu bateryjny

Eura CD-26A2 Czujnik czadu bateryjny [CD-26A2]


Kategoria: Czujniki czadu, gazu

Sygnalizator - czujnik czadu bateryjny

Cena netto/szt:
82,93 zł
Cena brutto/szt:
102,00 zł

Brak towaru - informacja tel. 12 638 40 56


Tlenek węgla jest gazem bezbarwnym i bezzapachowym, zatem trudnym do wykrycia przez człowieka. Nie istnieje jedna ściśle określona wartość niebezpiecznego stężenia tlenku węgla. Jest ona uzależniona od czasu przebywania człowieka w otoczeniu takiego gazu. Wdychanie tlenku węgla o stężeniu 200 ppm* w ciągu 2-3 godzin powoduje lekki ból głowy, zmęczenie, nudności i zawroty głowy. Stężenie 12800 ppm w czasie 1-3 minut powoduje już natychmiastową śmierć!

Sygnalizator czadu CD-26A2 służy do ciągłego monitoringu obecności tlenku węgla CO (czadu) w powietrzu oraz wykrywania i alarmowania o przekroczeniu maksymalnego bezpiecznego stężenia tego gazu. Instaluje się go w pomieszczeniach zamkniętych, w których istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się niebezpiecznego stężenia tlenku węgla. Do prawidłowego działania nie wymaga żadnych innych dodatkowych urządzeń, przewodów zasilających za wyjątkiem jednej baterii zasilającej 9V. Jest niewielki gabarytowo, zamknięty w jednej obudowie. Zastosowano w nim zawansowany technologicznie czujnik elektro-chemiczny oraz elektroniczny układ sterujący, pozwalające na osiągnięcie wysokiego wskaźnika wykrywalności przy stosunkowo niskiej cenie urządzenia oraz małym poborze prądu. Po wykryciu niebezpiecznego stężenia tlenku węgla w powietrzu, urządzenie generuje alarm akustyczny i optyczny. Optymalna wysokość instalacji urządzenia nad podłoga wynosi 1,5m.

*ppm - ilość cząsteczek tlenku węgla w 1 milionie cząsteczek powietrza

UWAGA:
Każdy egzemplarz sygnalizatora CD-26A2 został indywidualnie przetestowany w polskim laboratorium pod kątem zadziałania alarmu optycznego i akustycznego, wywołanego obecnością tlenku węgla (czadu) w atmosferze. Alarm został uaktywniony w czasie poniżej 3 minut przy stężeniu pomiarowym równym 300 p.p.m.

 

Rodzaje wykrywanych zagrożeń tlenek węgla (czad)
Rodzaj zasilania bateria
Napięcie zasilania 9V DC
Pobór prądu w stanie czuwania 30 uA
Pobór prądu podczas alarmu 30 mA
Max. poziom głośności 85 dB/ 1m
Zalecane miejsce instalacji wewnątrz pomieszczeń
Min. wykrywane stężenie tlenku węgla 300 p.p.m.
Wymiary - średnica 107 mm
Wymiary - głębokość 35 mm
Współczynnik ochrony obudowy IP20
Typ czujnika czadu elektrochemiczny (Figaro)
Temperaturowy zakres pracy +4ºC…+38ºC
Zasięg detekcji czujnika ok. 20-25 m2
Funkcje dodatkowe przycisk testu, sygnalizacja niskiego stanu baterii
Masa netto 0,15 kg
Masa brutto 0,2 kg
Typ opakowania Blister
Wymiary opakowania - wysokość 195 mm
Wymiary opakowania - szerokość 140 mm
Wymiary opakowania - głębokość 45 mm